Skip to main content

Artykuły dotyczące Twojego biznesu

Porównanie systemów ERP

Dodaj komentarz

Nie da się ukryć, że wdrażanie systemów ERP daje firmie nowe możliwości. Pozwala także uwolnić długo skrywany potencjał, a także wzbić się na wyżyny własnych możliwości. Ciężko zdecydować, który z systemów ERP będzie dla nas i naszej firmy najlepszy. W związku z tym, porównajmy pięć najpopularniejszych oprogramowań.

Mężczyzna stojący przed wyborem systemu ERP

Streamsoft

Producent oferuje nam dwa systemy ERP. Jest to zarówno Prestiż jak i Verto. Zacznijmy od pierwszego z nich, który posłuży głównie średnim i dużym firmom, niezależnie od branży w jakiej działają. Drugi zaś, pomoże udoskonalić różnorodne procesy głównie z zakresu e-commerce i retail. Prestiż umożliwi prowadzenie polityki organizacyjnej, która będzie ujednolicona. Da nam też ogromne możliwości w zakresie optymalizacji w różnych obszarach działalności. Dodatkowo, posiada on dobrze rozbudowany moduł pomagający zarządzać produkcją. Jeśli zaś chodzi o system Verto, sprawdzi się on głównie w zakresie handlu internetowego. Usprawni też zarządzanie różnymi projektami. Pomoże zorganizować i zarządzać bazą klientów, a także zweryfikować produktywność pracowników.

Soneta

To kolejne rozwiązanie dostarczone przez producenta Enovy 365. Jest to niezwykle funkcjonalny system, który wyróżnia się wręcz intuicyjną obsługa interfejsu. Informacje możmy zapisać zarówno na dysku jak i w chmurze. Dostęp do systemu jest możliwy zarówno na urządzeniach mobilnych jak i stacjonarnych. Rozwinięte moduły wymieniają dane, co usprawnia obieg informacji. Ten system ERP pomoże nam w zarządzaniu pracą zarówno jednostki księgowej, jak i całego działu HR, przy uwzględnieniu innych danych sprzedażowych. Soneta ma także innowacyjne rozwiązanie Workflow, co pozwoli skoordynować zadania, realizowane pomiędzy różnymi departamentami. Co to oznacza w praktyce? Otóż pracownik nie musi marnować czasu na papierowe raporty, a manager lub dyrektor mają stały dostęp do informacji. Soneta jest także aktualizowana na bieżąco, co oznacza, że moduły można stale rozszerzać lub dodawać nowe.

Comarch

Firma założona przez Janusza Filipiaka, skupia swoją działalność głównie na usprawnieniu nowoczesnego biznesu. Jednym z takich rozwiązań, jest własnie innowacyjny system ERP- XL. Ten system to przede wszystkim niskie koszty, wygoda, ale także i bezpieczeństwo. Zapewnia to elastyczna modułowa budowa, dzięki której klienci mogą dopasować system do własnych potrzeb. Szczególnie sprawdzi się on, gdy zaistniała potrzeba przeanalizowania wybranego obszaru działalności. Jednak również branża e-commerce znajdzie w tym systemie coś dla siebie. Comarch XL pomoże zintegrować dział sprzedaży z działem IT. To popularny sposób na optymalizację funkcjonowania przedsiębiorstwa.

InsERT

Dokładnie jednak Subiekt GT, bo tak brzmi pełna nazwa systemu, produkowanego przez wrocławską firmę InsERT. To idealne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw. System ten sprawdzi się w przypadku obsługi sprzedaży i magazynów. W przeciwieństwie do poprzedników, Subiekt GT skupia się na konkretnym aspekcie działalności. Dzięki niemu skoordynujemy pracę magazynu, a także sieci hurtowni i innych sklepów detalicznych. Pomoże także prowadzić dokumentację handlową i całą kartotekę towarów czy kontrahentów. Łatwy w obsłudze interfejs, nie będzie sprawiał żadnych problemów nawet początkującym.

nSage

Sage to jedna z bardziej doświadczonych firm, na rynku systemów ERP. System nSage umożliwi kontrolę finansów, łańcucha dostaw, a także produkcji. Czyli zapewni nadzór nad wszystkimi działaniami operacyjnymi. Jest on kompatybilny z pozostałym oprogramowaniem, wcześniej używanym w firmie. Dodatkowo, jest wielojęzyczny i łatwo dostosować go do różnego rodzaju legislacji.

Podsumowanie

Wymienione systemy ERP, bez wyjątku przyczynią się do poprawy i usprawnienia działalności firmy. Należy je dopasować pod względem specyfiki branży, a także wielkości przedsiębiorstwa. Dzięki nim kontrola i organizacja takich elementów jak np. łańcuch dostaw, czy kontrola finansów, a nawet kartoteka klientów, będą uporządkowane i łatwo dostępne. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.