Skip to main content

Artykuły dotyczące Twojego biznesu

Jakie cechy powinien mieć system ERP? Analiza na przykładzie systemów ODL

W dzisiejszych czasach systemy ERP są nieodzowne do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Pomagają w automatyzacji wielu procesów w firmie: sprzedaży B2B, zakupów, magazynowania, logistyki itp. Dostarczają wszystkich raportów, które są potrzebne do analizy i podejmowania decyzji. Umożliwiają realizację strategii Omichannel. 


Okno POS systemu ERP

Czym dokładnie jest system ERP?

System ERP jest doskonałym rozwiązaniem dla sieci handlowych każdego rozmiaru: zarówno posiadających kilka jak i kilkaset oddziałów. Analizując kluczowe cechy oferowanego przez firmę ODL systemu, można wyodrębnić najbardziej istotne funkcjonalności.

Handlowiec powinien móc skupić się na jak najlepszej obsłudze klienta, a system ERP powienien być dla niego wsparciem, a nie przeszkodą. Dlatego też okno POS oprogramowania ERP powinno być jak najbardziej ergonomiczne i intuicyjne. Zaimplementowana w systemie centralna baza danych oraz funkcje administracyjne modułu handlowego dają możliwość kontroli przepływu towarów oraz realizowania polityki handlowej w formule centrum dowodzenia dla całego łańcucha oddziałów.

Firmy bardzo często chcą realizować strategię Omichannel poprzez program zarządzający firmą. Dlatego też prosta integracja z wieloma popularnymi na rynku platformami e-commerce jest ogromnym walorem dla systemu. System ERP-ODL daje możliwość zastosowania zaawansowanych metod zarządzania magazynem, jest również ceniony przez firmy handlowe, które zajmują się sprzedażą hurtową poprzez sieć oddziałów.  Narzędzie dedykowane jest branżom obuwniczej, odzieżowej, zegarkom i biżuterii, wyposażeniu wnętrz oraz artykułom budowlanym. O skuteczności systemu ERP firmy ODL najlepiej świadczy to, że został wdrożony u takich znanych marek jak np. w SWISS, VITKAC, PLNY. 

Jakie moduły powinien posiadać wydajny system ERP?

Moduł handlu i magazynowania - PolkaSQL

Moduł PolkaSQL przeznaczony jest do zarządzania i realizowania sprzedaży detalicznej oraz gospodarki magazynowej. Skupia w sobie klasyczne funkcje systemu ERP i systemu kasowego. Dzięki temu umożliwia zarządzanie zadaniami wykonywanymi przez sklepy detaliczne, w tym realizowanie takich proceów jak magazynowanie, sprzedaż i obsługa klienta, reklamacje, raportowanie czy automatyczne rozliczanie transakcji.

Moduł integracji ze sklepem internetowym

Otwartość systemu oraz rozbudowane API powodują, że system można bez problemu zintegrować z popularnymi na rynku sklepami internetowymi. Dane o towarach, kategoriach, stanach magazynowych, systemach lojalnościowych i wszystkie inne informacje zawarte w systemie ERP-ODL mogą zostać przesłane pod postacią danych wejściowych do sklepu internetowego. Zamówienia, które pojawiają się w systemie ODL z jednego lub kilku sklepów internetowych zostaną zarejestrowane w odpowiednich magazynach zgodnie z ustalonymi zasadami realizacji zamówień. 

Finanse i księgowość - moduł Ewka SQL

Moduł finansowo-księgowy ma za zadanie prowadzenie pełnej dokumentacji księgowo-administracyjnej przedsiębiorstwa zgodnie z ustawą o rachunkowości. Oprogramowanie łączy w sobie funkcje sprawozdań finansowych, rachunkowości zarządczej i analizy, dzięki którym można uzyskać przekrojową wiedzę o sytuacji finansowej firmy. Za sprawą elastycznych narzędzi rozliczeniowych możliwa jest analiza danych finansowo-księgowych w formie dowolnie dostosowanej do Twoich potrzeb.

Moduł kadrowo-płacowy

Moduł systemu ERP ODL Kadry i Płace jest niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem dającym możliwość pełnej obsługi kadrowo-płacowej dowolnie wybranej firmy. Został zaprojektowany w taki sposób, aby można było zarejestrować wszelkie dane dotyczące księgowości firmy z pracownikami, ZUS, GUS, NFZ, PFRON i US. Dzięki niemu istnieje możliwość zautomatyzowania wielu czynności związanych z tworzeniem i rozliczaniem listy płac. Każda kolejna wersja jest aktualizowana zgodnie z najnowszymi przepisami. 

Moduł Mobilny magazynier

Przeznaczony jest dla pracowników działów logistyki i magazynu. Umożliwia przyjmowanie, wydawanie, przemieszczanie i inwentaryzację towarów w magazynie za pomocą mobilnych terminali danych, dzięki czemu praca jest wydajniejsza.

Moduł EDI System ERP-ODL

Moduł ten umożliwia elektroniczną wymianę dokumentów w standardzie EDI (elektroniczna wymiana danych).

Platforma B2B

Wiele firm handlowych, które szybko i intensywnie rozbudowują swoją sieć sprzedaży dla detalistów, chce jednocześnie prowadzić sprzedaż dla klientów biznesowych. Oprogramowanie ODL daje możliwość realizacji działań B2B i B2C w zintegrowanym systemie ERP.

Moduł SMS

Dzięki systemowi ERP-ODL możliwe jest automatycznie wysyłanie spersonalizowanych wiadomości SMS i/lub e-maili do klientów. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które ułatwia komunikację na zewnątrz firmy.

 

Na podstawie systemu ODL bez wątpienia można stwierdzić, że wydajny system ERP powinna charakteryzować elastyczność i nowoczesne rozwiązania tak, aby zarządzanie firmą stało się prostsze i przyjemniejsze. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.